2020.09.25 godz. 14:24 Rejowiec, Lubelskie

Jak przepisać dom

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam problem dotyczący domu. Ponad 30 lat temu moja prababka kupiła budynki na siebie i jej męża. Mój ojciec kupił działke na którym stoją te budynki. Prababka nie żyje już 12 lat. Problem dotyczy tego, że rodzice chcą na mnie przepisać dom, ale prababka nie żyje a nie jest przepisane na ojca. Nie był zostawiony żaden testament. Mieszkamy w tym domu 31 lat. Jak to rozwiązać by można było przepisać na mnie? Czy jest taka możliwość? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2020 09:37

Dzień dobry, należy przeprowadzić postępowania spadkowe po prababci a następnie dokonać działu spadku. Sprawa jest dość skomplikowana polecam udać się do adwokata w miejscu Państwa zamieszkania. pozdrawiam