2023.11.08 godz. 16:21 Pszów, Śląskie

Pobranie kosztów za szkody i lawetę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam problem odnośnie sprawy która się wydarzyła Pracuje w Niemczech i rozbiliśmy firmowy samochód Samochod prawdopodobnie będzie zrobiony przez auto kasko Zostają nam pokryć koszty lawety Pracujemy w Schwarzenborn i do miejsca docelowego czyli Gdańska bo tam firma się znajduje jest 950 km w jedną stronę czyli 1900km w obie Szef na początku mówił o kosztach około 4 tysiące Tak nam tak powiedziały firmy bo dzwoniliśmy i mamy to nagrane ile sobie zażyczyły za usługę Teraz już zmienił i powiedział że laweta 10 tysięcy i że wypłaty nam to pobierze I nie chce pokazać faktury My tutaj

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2023 17:10

Ty kilka kwestii będzie istotnych tj. czy wypadek był z winy pracownika, czy ubezpieczyciel pokrywa koszty holowania i jedli tak to w jakim zakresie (np.limit kilometrów holowania czasem jest określony), czy podpisana była umowa o odpowiedzialności materialnej i zgoda na potrącenie z wynagrodzenia. To wszystko trzeba by przeanalizować żeby stwierdzić co pracodawca może zrobić w danej sytuacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)