2023.08.06 godz. 14:43 Bielsko-Biała, Śląskie

Nie odebranie zaplaconego towaru.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam problem ok wrzesnia 2022 sprzedałem węgiel który zakupiłem do celów prywatnych ale w związku ze zmiana źródła ogrzewania odsprzedałem nadstan. Osoba kupujaca zrobiła mi przelew wszystko ok do czasu kiedy miała przyjechać go odebrać. Osoba ta od wrzesnia 2022 do sierpnia 2023 zwleka z odbiorem towaru twierdząc ze jako ze zostało mi zapłacone mam obowiązek magazynować mu towar do czasu jak wkoncu kiedys go odbierze. terminów które miał je odebrac było kilka ale zaden termin nie został dotrzymany a mi zawadza towar. Jak moge żądac - zmusić taka osobe aby wkoncu odebrała towar ??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2023 12:21

Dzień dobry, proszę wyznaczyć ostateczny termin odbioru i po jego przejściu zacząć naliczać wynagrodzenie za bezumowne przechowanie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)