2022.01.20 godz. 10:57 Mielec, Podkarpackie

Udzielenie pożyczki znajomemu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam problem. Użyczyłam pożyczki znajomemu, ponieważ poprosił mnie o to w wiadomości prywatnej na Messengerze. Mam wiadomości co do prosby, potwierdzenie przesłania przelewu, liczne wiadomości z prośbą zwrócenia pieniędzy z brakiem odpowiedzi. Nawet sprawdziłam czy ktoś próbował wysłać w danym okresie przelew na moje konto bankowe-nie próbował- znajomy wysłał mi potwierdzenie że przelew bankowy z jego konta poszedl- wygląda jak ściema. Aktualnie nie odbiera, nie odpisuje, nie odzywa się. C mogę z tym zrobić, żeby odzyskać pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2022 13:45

Proszę wezwać znajomego do zapłaty a następnie złożyć pozew do sądu o zapłatę, jeśli jest to jakaś większa kwota.