2020.07.28 godz. 23:49 Rzeszów, Podkarpackie

KAUCJA

Wyjaśnienie sytuacji

witam, mam problem z osobą u której wynajmowałam mieszkanie. Osoba ta nie chce oddac mojej kaucji o wysokości 500zl ponieważ jak to ona powiedziała "okna są nie umyte i za to potrąci mi 100 zl z kaucji". Następnie stwierdziła ze 20-letnie meble są zniszczone mimo że są w takim stanie jakim byly na początku.Co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2020 19:30

kaucję należy zwrócić w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia przez lokatora mieszkania. Proszę poczekać miesiąc i wtedy może Pani napisać wezwanie do zapłaty (czyli zwrotu 500 zł). Musi Pani zawrzeć info do kiedy należy zwrócić pieniądze, w jaki sposób. Może Pani poinformować, że w przypadku, gdy osoba nie zwróci pieniędzy, to odda Pani sprawę do sądu i wpiszę ją do Rejestru Dłużników. Wezwanie najlepiej wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jeżeli nie będzie reakcji z drugiej strony, czyli nie odda pieniądze, to może Pani wnieść do sądu pozew.