2022.03.28 godz. 14:17 Wrocław, Dolnośląskie

Problem z partnerem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Mam problem z partnerem gdyż chce się od niego wyprowadzić mamy 2 dzieci w wieku 5 i 3 lata . Miesiąc temu było przeszukanie mieszkania i u partnera znaleziono 30 gram amfetaminy czeka na sprawe w sądzie . Partner nie pozwala mi odejść z dziećmi powiedział że mogę się wyprowadzić ale sama . Dodatkowo mam dowody że umawiał się z paniami na stosunki . Jaka jest szansa że sąd powierzy jemu opieke i miejsce zamieszkania u niego ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Mar 2022 17:09

Dzień dobry, zakładam, że Pani tego typu problemów jak partner nie ma, więc spokojnie można założyć, że w razie sporu Sąd ustali miejsce zamieszkania dzieci z Panią. W stosunku do dzieci w mojej ocenie istotniejsza jest kwestia sprawy karnej. Dodatkowo im młodsze dzieci, tym częściej biegli w tego typu sprawach wskazują, że dzieci powinny pozostać z matką. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)