2020.09.21 godz. 10:48 Wrocław, Dolnośląskie

Problem z biurem nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam problem z pośrednikiem nieruchomości. Wynajmuję mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości (właścicielami są Hiszpanie). Nie rozumiem różnicy pomiędzy umową najmu a umową pośrednictwa najmu. Chcę wypowiedzieć umowę. Na umowie najmu nie mam okresu wypowiedzenia, jest jedynie napisane że musi się odbyć za porozumieniem stron. Na umowie pośrednictwa jest punkt mówiący o tym, że każdej stronie przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z okresem wypowiedzenia 14 dni. Jaki okres wypowiedzenia w takim razie mi przysługuje? O co chodzi z wypowiedzeniem pośrednictwa? Wypowiedziałam umowę najmu z okresem wypowiedzenia 14 dni i teraz mam problem z pośrednikiem. (najwyraźniej coś źle zrozumiałam) Czy może mi ktoś wyjaśnić jak mogę to rozwiązać i co mi grozi ze strony pośrednika ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Marlena Kalisiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2020 11:13

Dzień dobry, proszę o wysłanie umowy na marlena@kancelariakalisiewicz.pl - swoboda umów reguluje wiele punktów indywidualnie. Aby udzielić rzetelną odpowiedź chciałabym zapoznać się z pełną treścią umowy.