2021.03.28 godz. 19:38 Zielona Góra, Lubuskie

Witam mam problem z rozwodem a mianowicie mój maz nie chce podać swojego adresu zamieszkania i nie mogę złożyć pozwu czy jest jakaś inna metoda

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o informację

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Mar 2021 20:46

Dzień dobry! Proszę spróbować złożyć pozew ze wskazaniem, że z uwagi na brak możliwości kontaktu w tym temacie z mężem nie jest możliwe ustalenie jego adresu do korespondencji i w związku z tym zasadny jest wniosek o ustanowienie przez sąd kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu zgodnie z art. 143-144 kodeksu postępowania cywilnego.