2020.07.07 godz. 12:39 Katowice, Śląskie

....

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,mam pytanie ale nie jestem pewien czy państwo będą potrafili udzielić mi odpowiedzi,ewentualnie proszę napisać gdzie takowe mógł bym otrzymać. Moja sprawa wygląda tak że z żoną od ponad roku jesteśmy w separacji,rozwodu jeszcze nie mamy,natomiast po wspólnym życiu zostały mi do spłacenia kredyty.. W prezencie ślubnym od teściów dostaliśmy działkę rekreacyjną,kilka lat temu moja moja żona biorąc przykład z polityków postanowiła przepisać ja na mnie,od tej pory jestem ,, jedynym właścicielem,,mamy rozdzielność majątkowa,teraz zważywszy na zaistniałą sytuację postanowiłem tą działkę sprzedać za uzyskane pieniądze spłacić nasze zobowiązania,bo kredyty które braliśmy tworząc wspólne gospodarstwo domowe są ,,na mnie,,.Żona nie zgadza się na sprzedaż,stąd moje pytanie czy będąc jedynym właścicielem mogę zgodnie z literą prawa sprzedać tą nieruchomość a za uzyskane pieniądze spłacić długi i resztę podzielić po równo?Wiem że może pytanie może wydawać się niepoważne ale w miarę możliwości proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2020 15:21

Jak jest Pan jedynym właścicielem to z punktu formalnego nikogo nie musi Pan pytać o zgodę i może Pan sprzedać działkę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)