2019.10.31 godz. 09:03 Słupsk, Pomorskie

Delegacja a odpoczynek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mam pytanie bardzo często mam wyjazdy służbowe. Wyjazd godz 3 rano powrót 23 godz Jak wygląda sprawa odpoczynku Po każdej delegacji w pracy jestem następnego dnia o 7.30 ba tak Nasza firma zaczyna. Dodam że Jestem kierownikiem sprzedaży zakupów Umowa o pracę Nie jestem przedstawicielem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2019 11:11

W każdej dobie pracownik powinien mieć zapewnione prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku.W tym przypadku odpoczynek wynosił 8.5 godz. zatem do oddania pozostało 2,5 h. można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, poprzez skrócenie następnego dnia pracy (tzn. pracownik przyjdzie później do pracy).Może polegać na połączeniu „zaległego” wypoczynku z innym dobowym wypoczynkiem. Rekompensowanie wypoczynku nie musi prowadzić do ograniczenia długości czasu pracy, lecz jedynie może ograniczyć pracodawcę w możliwości jego przedłużenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)