2020.02.16 godz. 18:30 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Witam mam pytanie chodzi o dlug mojego kuzyn ktory jest zadluzony na 70 000 tys ale juz nie zyje czy dlug przychodzi na reszta rodziny np babcie kuzynostwo ??

Wyjaśnienie sytuacji

Moj kuzyn ma dlug i jego rodziny twierdzi ze ten dlug przyjdzie na cala rodzine babcie itp czy to jest mozliwy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2020 10:54

Ujmując rzecz w największym skrócie może do takiej sytuacji dojść.W pierwszej kolejności po kuzynie powinny dziedziczyć dzieci i małżonek, ale jeśli ich nie ma lub spadek odrzucili, to dochodzi do dziedziczenia przed dalszych członków rodziny ( chyba że również będą spadek odrzucać z uwagi na to, że w spadku jest dług). W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych.