2024.02.13 godz. 21:29 Warszawa, Mazowieckie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie ciocia prosi o udostępnienie przezemnie mojego aktu urodzenia ponieważ twierdzi że odziedziczyła spadek po osobie z rodziny , natomiast nie rozumiem po co mój akt urodzonia , czy może być jej potrzebny ponieważ też coś dziedziczę po tej osobie zmarłej czy może być potrzebny po prostu do rozprawy ponieważ też byłam bliską rodziną . Czy ewentualnie jak ona założy sprawę spadkowa a ja bym coś dziedziczyła to czy sąd sam nie odnajdzie mojego aktu urodzenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2024 10:41

Być może jest Pani również uczestnikiem postępowania spadkowego (jako spadkobierca). Nie sposób stwierdzić to jednoznacznie, nie znając sprawy (pokrewieństwa i grona innych żyjących lub nieżyjących spadkobierców).