2020.07.09 godz. 19:32 Zgierz, Łódzkie

Witam Mam pytanie. Czy firma której wynajmuję teren pod reklamę może bez mojej zgody obniżyć czynsz powołując się na kodeks cywilny 3571 odnośnie epidemii ?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuję teren pod reklamę dużej znanej firmie. W marcu tego roku otrzymałam pismo z prośbą o obniżenie stawki czynszu. Nie wyraziłam na to zgody. Pomimo tego w maju otrzymałam tylko część czynszu. Czy mogę domagać się wyrównania brakującej kwoty czynszu? Wysłałam wezwanie do zapłaty. Czy sprawa w sądzie miałaby sens? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 21:17

Dzień dobry, może Pan się domagać zapłaty w pełnej wysokości zgodnie z zawartą umową.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)