2020.11.03 godz. 15:46 Czerniejewo-Odbudowa, Wielkopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie. Czy jak jestem po rozwodzie i wniosłam o podwyżkę alimentów. Czy mogę starać się o spłatę alimentów od momentu wzniesienia pozwu o rozwód ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2020 21:35

Może Pani - służy temu instytucja tzw. zabezpieczenia. Jednakże wniosek o zabezpieczenie powinno być już zawarty w treści pozwu o podwyższenie alimentów - wtedy jest bezpłatne złożenie takiego wniosku. Natomiast złożenie wniosku o zabezpieczenie w toku już trwającego postępowania podlega opłacie sądowej w kwocie 100 zł.