2020.10.19 godz. 14:05 Czechowice-Dziedzice, Śląskie

Dlug

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie czy moje długi z 2008 i 2014 czy jest jakaś szansa ze są przeterminowane? Właśnie dziś odezwała się firma windykacyjna . Jeśli dług jest przeterminowany to co mam zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2020 16:36

Dzień dobry, zadłużenie z 2008 roku na pewno uległo przedawnieniu, zaś z 2014 roku zależy co to konkretnie za zadłużenie, ale zakładam, że na rzecz przedsiębiorcy, więc też minął 3-letni termin przedawnienia. Można odpisać, że dług jest przedawniony albo nic nie robić i w razie gdyby windykatorzy złożyli pozew, to wtedy podnieść zarzut przedawnienia. Pozdrawiam.