2020.10.14 godz. 12:31 Kraków, Małopolskie

Witam

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie do państwa. Chodzi o to że chciałem zacząć pracę za granicą ale mam komornika. Czy komornik mi wszystko zabierze jeśli będe zarejestrowany na pełny etat??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 23:23

Szanowny Panie, jeśli wynagrodzenie za pracę będzie wpływało na konto w polskim banku, jest duże prawdopodobieństwo, że środki zostaną zajęte przez komornika. Polski komornik nie będzie uprawniony do egzekucji np. z zagranicznego rachunku. Jeśli chodzi o możliwą wysokość potrąceń to z wynagrodzenia za pracę komornik może pobrać maksymalnie 1/2, a przy egzekucji alimentów 3/5 wynagrodzenia. Z poważaniem adw. Sonia Konieczniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)