2023.01.30 godz. 13:43 Wąsosz, Dolnośląskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie dotyczące płacenia alimentów. Płacę alimenty na dziecko w kwocie 700 zł co miesiąc. Na każdą wpłatę mam czas do 20 dnia miesiąca. Wpłaty wyglądają tak: np. Zapłata za styczeń jest w lutym za luty w marcu za marzec w kwietniu itd.. Ostatnio wpłaciłem alimenty w listopadzie za listopad a za grudzień w grudniu z racji tego że szły święta i chciałem żeby moją była partnerka dostała alimenty szybciej. Zaznaczyłem że alimenty za styczeń zapłacę jej już normalnie w lutym tak jak płaciłem do tej pory. Teraz ona straszy mnie komornikiem i adwokatem że nie wpłacam jej alimentów na czas

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:06

Dzień dobry, jeśli sądownie ma Pan ustalony czas na wpłatę alimentów do 20 każdego miesiąca to tak też powinien Pan realizować swój obowiązek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)