2020.02.26 godz. 10:40 Przemyśl, Podkarpackie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Mam pytanie dotyczące rozwodu . Dwa lata temu wniosłam sprawę o rozwód z winy męża (zdrady) , z tym ze byłam wtedy w ciąży . Sąd po roku wydał wyrok ze umorzą sprawę gdyż jest jeszcze za wcześnie . Natomiast tydzień temu mąż wniósł Pozew o rozwód . Czy dalej mam prawo składać odpowiedz z winy męża czy już tylko pozostaje mi za porozumieniem skoro tamta sprawa przepadła. A drugie pytanie jest takie czy muszę opisywać znowu wszystko szczegółowo czy mogę powołać się na tamtejsza sygnaturę akt w tym samym sądzie tylko dołączyć więcej dowódow ? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2020 13:26

Dzień dobry, nadal może Pani wnosić o rozwód z wyłącznej winy męża. Co do odpowiedzi na pozew - to jest nowa sprawa, więc proszę opisać jeszcze raz stan faktyczny z Pani perspektywy wraz z dowodami. Będzie Pani składała też nowe dowody, więc praktycznie dla porządku nawet lepiej zawrzeć wszystko razem z jednym pismem (tu odpowiedzią na pozew). W razie jakichś wątpliwości w tym zakresie proszę pytać w dalszej wiadomości prywatnej. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)