2020.03.12 godz. 17:09 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Zwrot kosztów wakacji

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie dotyczące wykupionych wakacji w biurze podróży czy z racji tego że w danym kraju panuje koronawirus oraz u Nas w Polsce można rozwiązać umowę z biurem i odzyskać całość wpłaconej kwoty? Dokładniej chodzi o Hiszpanie Pani z biura poinformowała że nie ma możliwości rezygnacji ponieważ miasto do którego się wybieramy jest bezpieczne lecz czy na pewno?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Hanna Paluszkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2020 18:18

Dzień dobry, Sporo zależy od treści umowy i sprawa wymagałaby przeanalizowania przez prawnika, ale z pewnością nie powinniście Państwo rezygnować, ponieważ macie duże szanse na odzyskanie ww. kwot.