2022.01.02 godz. 13:40 Kwidzyn, Pomorskie

Zachowek, czy mi się należy.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie dotyczące zachowku. Moja babcia przepisała mieszkanie mojej cioci, ale miała jeszcze 4 synów. Dwóch wydziedziczyła (zmarli dawno temu) wiec został mój tata i mój wujek Andrzej Z tego co rozumiem zachowek należy się tacie i wujkowi. Moj tata zmarł 6 miesięcy temu, czy jego cześć zachowku przechodzi na dzieci, czyli wnuki babci? Czy tylko wujkowi który jeszcze żyje należy się cały zachowek. I jaka cześć przypada wnukom.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2022 14:27

Jeżeli Pani ojciec zmarł przed babcią, to może się Pani starać o zachowek po Pani ojcu.