2020.09.04 godz. 11:22 Rumia, Pomorskie

Brak kontaktu z dziecmi.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie ,dzieci od ponad roku nie utrzymuja kontaktu ze mna tzn nie odbieraja moich telefonow ,nie odpisuja na sms i maile . Podobnie matka zazyczyla sobie ,abym sie z nia nie kontaktowal na ten temat ,nie bedzie mi udzielac zadnych informacji na temat dzieci.Dodam ze dzieci maja skonczone 18 i 20 lat ,place co miesiac alimenty . Czy jest jakas mozliwosc aby zmusic je do kontaktu ( moze listy polecone ).I czy takie postepowanie dzieci moze byc powodem o wystapienie o zniesienie alimentow. Dziekuje bardzo pozdrawiam. Adam Grabarski

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2020 11:44

Dzień dobry, Pana dzieci są już dorosłe zatem same podejmują decyzję co do kontaktów. Obowiązek alimentacyjny natomiast może zostać uchylony dopiero wówczas, gdy dziecko nie pobiera dalszej nauki i jest w stanie utrzymywać się samodzielnie. Kwestia braku kontaktów nie rzutuje na Pana obowiązek alimentacyjny. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)