2021.06.27 godz. 05:57 Białystok, Podlaskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie ja i brat odziedziczylismy spadek po ciotce,tzn odziedziczyła go moja matka ale nie żyje więc spadek przeszedł na nas,mój brat też nie żyje,chce przyjąć spadek po nim,musi mi notariusz takie pismo sporządzic,proszę mi napisać jakie dokumenty są potrzebne,akt zgonu brata to wiem,czy coś jeszcze?jaki koszt takiego pisma u notariusza?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 22:59

Brat nie zostawił po sobie dzieci ? Może Pan nie być powołany do dziedziczenia po bracie. W każdym razie gdyby był Pan jednak spadkobiercą po nim, potrzebny na pewno będzie akt zgonu brata, Pana akt urodzenia, postanowienie spadkowe po ciotce, postanowienie spadkowe po matce.