2020.04.09 godz. 09:17 Wałbrzych, Dolnośląskie

Umowa o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie mam roczną umowę o pracę kończy się 31 kwietnia 2020 i w chwili obecnej jestem na chorobowym .Czy jeśli pracodawca nie przedłuży umowy to czy ZUS po skończeniu mojej umowy o pracę będzie mi placił jeśli będzie ciągłość chorobowego dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Kwi 2020 11:16

Tak, ZUS będzie kontynuował wypłatę zasiłku, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 13 ustawy o świadczeniach z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (m.in. prawo do emerytury, pomostowego, zasiłku dla bezrobotnych). W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Z wyrazami szacunku. Wojciech Górny. Radca prawny.