2023.10.09 godz. 10:00 Kielce, Świętokrzyskie

Jak dokonać podziału spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , mam pytanie. Moi dziadkowie posiadali gospodarstwo rolne i dom na wsi. Kiedy zmarli nie pozostawili testamentu więc wszystkie akty notarialne są na nazwisko dziadka. Nie żyje również mój tata (syn dziadków) oraz drugi syn dziadków ale żyją jego córki czyli moje ciotki. Jak dokonać podziału spadku , od czego zacząć ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2023 10:43

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić postępowanie spadkowe (o stwierdzenie nabycia spadku) trójstopniowe czyli po babci, dziadku i zmarłym synu. Następnie przystąpić do działu spadku (dział będzie musiał być poprzedzony podziałem majątku wspólnego zmarłych dziadków), połączony ze zniesieniem współwłąsności w nieruchomości rolnej. Zapraszam do kontaktu w tych sprawach, mogę przeprowadzić wszystkie postępowania: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)