2022.07.03 godz. 14:22 Wałcz, Zachodniopomorskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie mój tata chce przepisać mi dom ale narazie nie może ponieważ jestem w trakcie upadłości konsumenckiej ale chce przepisać na wnuczkę moja córkę która jest niepełnoletnia czy ja mogę widnieć jako opiekun dziecka i spadku czy syndyk będzie to widział gdzieś i czy może wtedy zabrać dom na poczet długów ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2022 09:24

W momencie ogłoszenia upadłości konsumenckiej cały majątek upadłego wchodzi w skład masy upadłości. Upadły zaś traci możliwość zarządzania tym majątkiem. Jednakowoż nic nie stoi na przeszkodzie aby ojciec podarował dom niepełnoletniej wnuczce. To jego dom i ma prawo swobodnie nim dysponować