2023.08.15 godz. 20:50 Lisewo-Parcele, Wielkopolskie

Odszkodowanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie moja córka miała wypadek na cmentarzu Parafialnym przechodziła i przewróciła się na nią płyta nagrobka złamała nogę czy mogę coś zrobić w tej sprawie Proszę o pomoc Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 12:29

Dzień dobry, w tego rodzaju sprawach w pierwszej kolejności konieczne jest ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkodę (zazwyczaj zarządcy cmentarza). Należy wykazać związek pomiędzy wypadkiem Pani córki a zachowaniem albo zaniechaniem zarządcy cmentarza. Można starać się o pełny zwrot kosztów leczenia, również prywatnego, zakupu leków, dojazdów itd. Można też dochodzić zadośćuczynienia za cierpienie wywołane rozstrojem zdrowia. Potrzebne są dowody - m. in. dokumentacja medyczna ze szpitala, fotografie miejsca wypadku. W razie pytań proszę o kontakt: 782 500 607 lub kancelaria@poradca.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)