2020.07.16 godz. 16:23 Świerczów, Opolskie

Pytanie o dziedziczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie mojego męża rodzice mają dom z którego męża siostra się zrzekla a mąż nie mąż teraz zmarł a jego ojciec chce sprzedać ten swój dom czy moje i mojego męża dzieci muszą podpisać jakąś zgodę żeby on mógł to sprzedać bo wiem że gdyby teściowej zmarli to moje dzieci to dziedzicza a teraz jak oni jeszcze żyją to moim dziecia się należy coś

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2020 19:14

Dzień dobry, dopóki rodzice Pani męża żyją mogą dysponować swoim majątkiem dowolnie. Co oznacza, że mogą go również sprzedać, a uzyskaną kwotą pieniędzy rozdysponować jak chcą. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)