2022.07.06 godz. 21:23 Reszel, Warmińsko-mazurskie

Spadek po zmarłej mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie nie dawno zmarła moja mama i nie zostawiła testamentu więc spadek został podzielony na mnie na moje dwie młodsze siostry i na mojego ojca ale za nim zmarła odeszli jej rodzice po nich został dom dzielony na 4 siostry i teraz moje pytanie czy ten spadek po teściach mojego ojca przechodzi także na niego czy tylko na dzieci

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2022 14:35

Dzień dobry, część spadku, która przypadała Pani mamie wchodzi do masy spadkowej. Zatem została objęta postępowaniem spadkowym, które zostało przeprowadzone po śmierci Pani mamy, a zatem przypadnie dzieciom i mężowi (tj. Pani ojcu).