2022.03.15 godz. 13:11 Szczecin, Zachodniopomorskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie. Niedawno zmarł mój dziadek. Mieszkanie w połowie było jego drugą połowa była podzielona na niego i na czworkę dzieci. Dwójka dzieci nie żyje zostala tylko dwójka. Jak to wygląda prawnie jeśli chodzi o mieszkanie. ? Trzeba zacząć coś robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Mar 2022 20:08

Dzień dobry, należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku po dziadku, a następnie przeprowadzić dział spadku. Pozdrawiam