2020.11.17 godz. 19:46 Słupsk, Pomorskie

Wpis do księgi wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie notariusz podzielił spadek po zmarłym ojcu na troje swoich dzieci. Otrzymałem swój akt ale bracia chcą oddać mi swoje części ponieważ tu od dawna mieszkam i płace za nie. Czy przed sprawa w sądzie muszę zrobić wpis do księgi wieczystej nasza trójkę rodzenstwa czy można po rozprawie wpisać jednego właściciela mnie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:15

Może Pan robić nieodpłatny dział u notariusza w którym Pan przejmie całą nieruchomość bez spłat na rzecz braci. Może też Pan to zrobić w sądzie. Proszę jednak nie zapomnieć o złożeniu do US druku SD-Z2 (już raz powinien Pan taki druk złożyć - po pierwszej wizycie u notariusza)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)