2023.03.16 godz. 17:14 Krynica-Zdrój, Małopolskie

Przycinanie gałezi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie o podcięcie gałezi, dżewo sąsiada rośnie w granicach działki gałezi wystają na moją działke 3 4 metry chciałem aby gałezie sąsiada wyciął on nie chce tego zrobić, jak ja chciałem je wyciąć to straszy sądem mnie .Jaki sposób mam tego problemu się pozbyć

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 15:07

Konieczne jest wezwanie (pisemne) do usunięcia gałęzi, które przechodzą na Pana działkę z wyznaczeniem konkretnego terminu. Po upływie tego terminu ma Pan prawo do usunięcia tych gałęzi i pozostawienie sobie zarówno tych gałęzi jak i ewentuanych owoców drzewa. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl