2023.06.12 godz. 13:19 Szczecin, Zachodniopomorskie

Poniżej wysyłam opis sytuacji

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie odnośnie darowizny mieszkania sytuacja wygląda następująco małżeństwo sie rozpadło sa po rozwodzie aucie i matka maja mieszkanie na pół ojciec che przepisac darowiznę na córke A matka mowi ze ona nie wyrazi na to zgody czy matka ma takie prawo nie pozwolić ojcu przepisać połowy darowizny mieszkania na córkę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2023 09:48

Skoro dokonano już podziału majątku wspólnego (orzeczenie sądu, stosowny wpis w księdze wieczystej), to ojciec jako właściciel części może swobodnie nią rozporządzać - w tym zbyć poprzez sprzedaż lub darowanie komukolwiek. Nie jest w tych czynnościach ograniczony, a zatem zgoda matki nie jest w żaden sposób wymagana.