2022.02.15 godz. 15:01 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Dozór elektroniczny apelacja

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie odnośnie dozoru elektronicznego gdyż moja narzeczona jest w trakcie odbywania kary złożyła wniosek wy z zakładu karnego o dozór elektroniczny i po tygodniu pojawili się panowie na pomiary krótko po nich kurator z wywiadem środowiskowym obustronnie nie było jakichkolwiek problemów technicznych ani zastrzeżeń odbyła się sprawa niestety sąd nie wyraził zgody na odbywanie kary w formie dozoru uzasadnione zostało to tym iż dwa i pół roku prędzej odbywała karę za podobne przewinienie moje pytanie Jak powinno wyglądać zażalenie apelacja do decyzji sądu do jakiej jednostki powinno zostać skierowane pismo czy w ogóle ma to sens względem zmiany decyzji sądu sprawa odbyła się w dniu dzisiejszym Rozumiem że ma 7 dni na złożenie apelacji? Kara to pół roku z czego już połowę odbyła Czy w razie utrwalenia decyzji sądu są jeszcze inne wyjścia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2022 15:24

Pana partnerka ma 7 dni na wniesienie zażalenia. Pana partnerka musi dobrze uargumentować zażalenie, aby przekonać sąd. Istotne jest to, co Sąd napisał w uzasadnieniu.