2020.07.30 godz. 17:07 Świeradów-Zdrój, Dolnośląskie

Podział spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mam pytanie odnośnie dziedziczenia spadku, chodzi o moją mamę i męża mamy siostry(razem nie żyli od ok 30 lat a ten pan ma inną kobietę i dzieci z nią ale nie rozwiódł się ciocią do jej śmierci oraz nigdy mieszkał w domu rodzinnym) Czy w związku z tym coś mu się należy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2020 17:49

Dzień dobry, a hipotetycznie o jaką dokładnie sytuację Panu chodzi tj. odnośnie dziedziczenia po czyjej śmierci Pan pyta? Jeżeli o sytuację w razie śmierci Mamy, to w żaden sposób ten pan nie będzie dziedziczył (w pierwszej kolejności dzieci Mamy oraz jej małżonek). Jeżeli chodzi stricte o śmierć Ciotki to w kręgu jej spadkobierców w pierwszej kolejności będzie ten pan oraz dzieci Ciotki. Mam nadzieję, że wyjaśniłem to o co Pan pytał, ewentualnie proszę doprecyzować pytanie w dalszej odpowiedzi. Pozdrawiam!

Zmodyfikowano dnia: 30 Lip 2020 17:49