2024.06.13 godz. 17:05 Głogów, Dolnośląskie

Witam.Mam pytanie odnośnie pisma które dostałem od Sądu Okręgowego abym stawił się na przesłuchanie w sprawie powództwa czy obecna jeszcze żona też tam będzie?

Wyjaśnienie sytuacji

Po złożeniu pozwu przez żonę jestem rozbity psychicznie i nie chcę się z żoną spotkać.Pozew jest bez orzekania o winie,po 23 latach żona stwierdziła że niestety nie ma możliwości żebyśmy razem prowadzili wspólne życie nad czym ubolewam.Dziecko mamy dorosłe i nie mamy żadnych zobowiązań finansowych jedynie wspólne mieszkanie.Żona wyprowadziła się w czerwcu 2023 roku bez słowa,teraz wiem że wcześniej związała się z kimś innym.Chciałbym wiedzieć czy na tym przesłuchaniu będzie ona obecna pozdrawiam Artur

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Cze 2024 17:14

Dzień dobry. Zapewne żona będzie obecna. Jest Pan też najprawdopodobniej stroną postępowania, więc może się udać do sądu i przeglądnąć akta sprawy, gdzie powinno być zarządzenie sędziego, czy żona też została wezwana celem przesłuchania. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)