2023.05.15 godz. 12:16 Mydlita, Pomorskie

sprawa spadkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie odnośnie spadku a mianowicie mieszkam w domu po babci właścicielami domu są dzieci mojej babci połowa domu czyli część babci została przepisana na moją mamą a druga połowa należy do reszty rodzeństwa i mamy to jest część dziadka większą część rodzeństwa mamy nie żyje więc te części odziedziczyły ich dzieci po śmierci babci 10 lat temu nie można było otworzyć Testamentu ponieważ nie dało się zebrać wszystkich jeden z braci mamy jest poszukiwany przez policję i się gdzieś ukrywa. Testament przeszedł do ksiąg wieczystych dalej nie otworzony i czy po tylu latach ta część która odziedziczyła mama może przepisać na wnuki bez otwierania Testamentu czy nie da się tego zrobić i czy jeśli mieszkam tu 20 lat to mogę dom otrzymać przez zasiedlenie. Oprócz tego wujka który jest poszukiwany reszta rodziny się zrzekam praw do domu POZDRAWIAM i dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Maj 2023 17:36

Testament jest otwierany i ogłaszany przez notariusza na wniosek chociażby jednego z zainteresowanych, a zatem nie bardzo wiadomo, dlaczego nie doszło do otwarcia tego testamnetu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)