2023.01.17 godz. 10:56 Rzeszów, Podkarpackie

testament

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie odnośnie spadku. Mianowicie, moja babcia była u notariusza i sporządziła testament, w którym uwzględniła, że po swojej śmierci cały swój majątek przekazuje na jednego z wnuków. Poza babcią spadkobiercą był jej syn który nie żyje od roku . Pani notariusz powiedziała babci że musi jakiś wniosek w sądzie złożyć bo syn widnieje w aktach. Można się dowiedzieć co to za wniosek? Bo babcia nie za bardzo zrozumiała o co chodzi.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2023 13:44

Dzień dobry, z opisu nie mogę wywnioskować jednoznacznie. Czy babcia już jest jedynym właścicielem majątku? Czy może chodzić o dziedziczenie po jej zmarłym mężu bądź synu? Jeśli tak to może chodzić o wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl