2021.09.02 godz. 10:56 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie odnośnie spadku. Niedawno zmarła ciotka mojego nieżyjącego taty Włodzimierza. Mąż ciotki nie żyje od dawna, nie posiadali oni dzieci. Rodzeństwo ciotki również nie żyje. Mój ojciec miał brata, który zmarł (nie miał on dzieci) oraz siostrę (ona także nie żyje) która ma córkę . Mój nieżyjący ojciec miał syna czyli mnie oraz moją siostrę. Pytanie moje brzmi w jakim stopniu będziemy dziedziczyć spadek po ciotce ? Czy w równych częściach czy też ja z siostrą połowę i drugą połowę moja kuzynka ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2021 12:16

Połowa dla Państwa kuzynku Państwo po 1/4
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)