2024.07.17 godz. 10:34 Tczew, Pomorskie

Sprawy majątkowe/ rodzinne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie odnośnie spraw majątkowych mam z rodziny wujka on miał 3 z rodzeństwa jeszcze ale nie żyją a ich tata miał ziemię plus działkę budowlaną a nikomu nic nie przepisał bo nagle zmarł jak to wszystko prawnie wygląda bo chciał mi przepisać ale nie może bo musi mieć dokumenty co by było potrzebne żeby on mógł to na siebie wziąść

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lip 2024 11:49

Rozumiem, że zmarły miał czworo dzieci, z czego większość nie żyje (nie żyła w chwili śmierci spadkodawcy ?). Konieczne zatem będzie przeprowadzenie postępowania spadkowego, przy czym niestety Pana wujek nie będzie jedynym spadkobiercą (wraz z nim będą dziedzić dzieci zmarłego rodzeństwa wujka). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl