2020.09.19 godz. 12:44 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy jest możliwość przerwy w karze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie odnośnie tego czy istnieje możliwość przerwy w karze dla mojego narzeczonego bądź inne rozwiązanie. A więc jestem w 17 tygodniu ciąży oraz mam 2 letnie dziecko mój narzeczony trafił do zakładu karnego z tego co mi wiadomo do grudnia 2022roku. Zostałam sama bez środków do życia narazie mieszkam u znajomych jednak tu pojawia się problem względem drugiego dziecka, wynajem nie wchodzi w grę szukałam pracy lecz w ciąży nie mam na co liczyć utrzymuje się ze świadczeń rodzinnych i oczekiwać na mieszkanie socjalne może trwać nawet latami jeśli chodzi o pomoc od rodziny to ciezko

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2020 13:35

Dzień dobry, Sąd może udzielić skazanemu przerwy w karze ze względu na ważne względy rodzinne lub osobiste. Narzeczony powinien złożyć do Sądu Penitencjarnego wniosek o udzielenie przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności powołując się na argumenty, które Pani wyżej przytoczyła. Pozdrawiam serdecznie.