2020.10.26 godz. 11:15 Łódź, Łódzkie

Przepisanie mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie odnośnie zmiany właściciela mieszkania. Mieszkanie w 3/4 należy do osoby zmarłej, a w 1/4 do córki osoby zmarłej. (podział ustalony kilkanaście lat wcześniej na podstawie procesu sądowego po śmierci małżonka osoby zmarłej ). Córka osoby zmarłej dziedziczy całość (jedynaczka) - chciałaby przepisać mieszkanie na inną osobę (swoją córkę). Czy w takiej sytuacji jest potrzebna rozprawa sądowa czy wystarczy wizyta u notariusza? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 20:29

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należy przeprowadzić postępowanie spadkowe, albo sądownie albo u notariusza. Następnie spadkobierczyni może podarować nieruchomość córce. Wszystkie czynności można załatwić u notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)