2021.03.18 godz. 19:09 Garwolin, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

witam mam pytanie Partner zalega z płatnościami alimentacyjnymi 3 miesiące z powodu pogody nie możne podjąć pracy co możemy zrobić żeby nie poszedł do wiezienia jest jakieś wyjście z tej sytuacji??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2021 23:54

Dzień dobry! W opisanej sytuacji zalecam kontakt Pani partnera z wierzycielem alimentacyjnym (dzieckiem) albo z jego przedstawicielem ustawowym (najczęściej matką dziecka) i wyjaśnienie sytuacji oraz - jeśli to możliwe - chociaż niewielkie zaspokojenie zobowiązania alimentacyjnego - brak kontaktu z osobą/osobami uprawnionymi do alimentów może przyczynić się do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa niealimentacji przez zainteresowanych, więc podstawą jest tutaj nieunikanie tematu.