2019.08.16 godz. 08:13 Katowice, Śląskie

Umowa przedwstępna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie .W marcu tego roku została podpisana przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania .Kupujący mieli klucze do tego mieszkania na kilka dni przed podpisaniem tej umowy , kilka dni temu zadzwonili że " jest problem" i proszą o spotkanie .Okazało się , że zerwali podłogę w kuchni i łazience i na płytach osb pod kaflami była wilgoć ( podłoga drewniana jest nienaruszona) przegniła płyta osb . Kupujący twierdzi ,że został źle wykonany remont i oczekuje obniżenia kwoty o 10 tysięcy złotych. Pytanie brzmi jak wygląda to od strony prawnej w umowie jest zapis " kupujący oświadczają że zapoznali sie z opisanym lokalem z jego stanem i sposobem wykonczenia i w tym zakresie nie wnoszą zadnych zastrzeżeń." Czy taki zapis chroni sprzedającego w tej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2019 10:12

Dzień dobry, aby precyzyjnie przeanalizować sprawę należałoby dokonać analizy całej umowy przedwstępnej. Czy przy przekazywaniu mieszkania został spsiany jakiś protokół zdawczo-odbiorczy?