2020.09.11 godz. 14:18 Wrocław, Dolnośląskie

Wypowiedzenie umowy najmu - firma

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie. Wynajmujemy dom od Pana X jako siedzibę firmy we Wrocławiu. Umowa zostałą w tym roku przedłużona do 2022 roku. Teraz otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy z okresem 3 mscy ze względu na to, że właściciel zamierza sprzedać dom. Pierwsze pytanie brzmi czy może nam wypowiedzieć taką umowę z takiego powodu ? Oraz drugie pytanie, czy może bez naszej zgody wykonywać wszelkie prace na teranie nieruchomości ( np wycinka drzew, wywóz takiego skalniaka z ogródka ), które robi w celu sprzedania tej nieruchomości ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:21

nie może wypowiedzieć umowy najmu zawartej na czas określony. Ponieważ sprawa ma charakter gospodarczy, zapraszam do kontaktu ze mną poprzez adamkloszewski.pl