2020.10.29 godz. 15:00 Bytom, Śląskie

Czy rodzice mogą mi odebrac dziecko ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie, zamieszkuje z moim partnerem. Spodziewamy się wspólnego dziecka. Mam również córkę z poprzedniego związku ma 16 miesięcy. Od dwóch trzech miesięcy między mną a moim partnerem dochodzi do konfliktów. Różnego rodzaju spory o tak zwane "głupoty".Dużo razy dzwoniłam do rodziców aby im się wyżalić z.nadzieją że może jakoś wpłyną na jego zachowanie. Dwa dni temu postanowiłam wrócić do rodziców na jakiś czas aby ostudzić konflikt między mną i partnerem. Postanowiliśmy zacząć na nowo dla dobra dziecka jednak rodzice straszą że jeśli wrócę do niego to w sądzie zabiorą mi córkę

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Cybulska

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Paź 2020 20:13

Szanowna Pani, jeśli sprawuje Pani należytą opiekę nad dzieckiem, nie musi się Pani obawiać, że zostanie Pani odebrane dziecko. Aby tak się stało, Pani rodzice musieli by udać się do Sądu i wykazać, że opiekuje się Pani dzieckiem nie tak jak należy.