2021.04.05 godz. 01:08 Wola Filipowska, Małopolskie

Czy mogą mnie pozbawić domu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie związane z moim domem który zamieszkuje od 25 lat Jestem jednym ze współwłaścicieli i ostatnimi czasy moja rodzina zagraża mi że pozbawia mnie domu i wyrzuca mnie na bruk nie ukrywam chciałabym przejąć ten dom na własność Tylko nie wiem jak to zrobić prawdzie w jaki sposób

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2021 18:33

Dzień dobry! Jeśli zamierza Pan uzyskać prawo własności całej nieruchomości sugeruję skierowanie do sądu wniosku o zniesienie współwłasności rzeczy wspólnej, z tym że prawdopodobnie będzie Pan zobowiązany do spłaty pozostałych współwłaścicieli. W sprawie do rozważenia jest możliwość zasiedzenia przez Pana nieruchomości ale tutaj potrzebna jest informacja, jak korzysta Pan z domu i jak korzystają z niego inni współwłaściciele - ponadto do takiego zasiedzenia (w złej wierze) konieczne jest posiadanie samoistne nieruchomości przez przynajmniej 30 lat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)