2023.08.07 godz. 17:51 Toszek, Śląskie

Witam mam pytanko. Czy można pozbyć się służebności w domu którego właścicielem jest mój mąż?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż dostał dom od rodziców teść ma służebność do śmierci ale jest jeszcze siostra która ma rodzinę męża dzieci i tylko ona dostała służebność. Po jej śmierci dzieci i mąż nie mają prawa mieszkać w tym domu. Czy można się pozbyć tej służebności siostry?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2023 20:41

Służebność osobista wygasa z chwilą śmierci. Można również ją znieść, jeśli nie jest wykonywana przez co najmniej 10 lat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)