2023.07.27 godz. 00:21 Gdańsk, Pomorskie

Oskarżenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam taką sytuację że zostałam wykorzystana jako tak zwany słup. Udostępniłam swoje konto bankowe myśląc że to będzie praca osobie której nie znam a ta osoba oszukała inną osobę na pieniądze które przyszły na moje konto po czym je wypłaciła. A sprzętu danej osobie nie wysłała i teraz ja zostałam oskarżona że to ja się podszywałam pod tamta osobę i sąd teraz chce moich dowodów że to nie. Nie wiem niestety jak mam to udowodnić nie wiem też jak napisać odpowiednie pismo. Proszę o podpowiedź chociaż. Na dosłanie mam 7dni.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2023 13:20

Skoro udostępniła Pani dane bankowe - zapewne była prowadzona jakaś korespondencja z tą osobą w zakresie propozycji pracy (według Pani opisu). Proszę przygotować wydruki tej korespondencji - jeśli oczywiście istnieje i przesłać do Sądu. Ważnym dowodem może być również numer IP komputera, z którego (jak przypuszczam) zamieszczone było ogłoszenie (sprzedaż "sprzętu"). Nie bardzo jednak rozumiem skąd ta osoba posiadała dane pozwalające na wypłatę gotówki (PIN, hasło, kod weryfikacyjny itp).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)