2021.04.07 godz. 13:41 Słupsk, Pomorskie

Co robić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam taki problem. Kilkanaście lat temu wziąłem koleżance telefon na abonament, który, jak się później okazało nie był spłacany. Otrzymałem pismo z firmy „Ultimo” i około 8 lat temu spłaciłem cały dług. Teraz po ośmiu latach milczenia firma „Ultimo” przysyła do mnie wezwanie do zapłaty. Problem jest w tym, że ja po kilku latach wyrzuciłem potwierdzenie wpłaty i nie mam jak udowodnić, że kara została zapłacona. Jakie kroki mam teraz podjąć, bo już nie mam żadnego pomysłu. Przez 8 lat nie otrzymałem żadnego pisma a konsultant „Ultimo” jest zdania, że pisma były wysyłane systematycznie. Poprosiłem o przesłanie kopii tej „wysłanej” korespondencji. Zamiast kopii, otrzymałem kolejne wezwanie do zapłaty. Co mam robić w tej sytuacji? Pozdrawiam…

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2021 15:27

Witam serdecznie, najlepiej odnaleźć jakiekolwiek potwierdzenie spłaty tego zobowiązania (jakiś dokument, świadkowie) i wtedy skierować taką informację wraz z tymi dowodami do ultimo. Natomiast jest to istotne aby znaleźć cokolwiek potwierdzającego dokonanie spłaty. Dodatkowo, można ustalić czy dług się już nie przedawnił. Gdyby mimo przedstawienia takich okoliczności i ewentualnego powołania się na przedawnienie nadal wysyłali wezwania do zapłaty można zgłosić taką okoliczność na policję - nękanie, próba wyłudzenia. Pozdrawiam serdecznie