2020.05.13 godz. 16:28 Wrocław, Dolnośląskie

Umorzenie długu za czynsz

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam taki problem, mam komornika za niepłacenie czynszu w mieszkaniu w którym mieszkałam z rodzicami. Wygląda to tak że moja mama od kilku lat nie płaci czynszu i zrobiło się zadłużenie. A mi zaczęli liczyć od kiedy skończyłam 18 lat (tj. kwiecień 2015r)i teraz mam komornika. Z domu rodzinnego wyprowadziłam się 1.08.2018r ale nadal jestem tam zameldowania i dług cały czas rośnie. Na dzień dzisiejszy mam około 35000zł zadłużenia. Chciałabym się starać o umorzenie tego długu ponieważ nie stać mnie na spłatę ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2020 23:09

Jeśli Pani nie korzystała z lokalu (nie mieszkała w nim i nie miała swoich rzeczy) to co do zasady nie powinna Pani odpowiadać za zadłużenie od daty wyprowadzki z lokalu. Jednak często zdarza się, że właściciel lokalu pozywa wszystkie zameldowane w nim osoby, nie sprawdzając kto faktycznie tam mieszka. Jeśli okazałoby się, że została Pani pozwana, a sprawa się odbyła bez Pani udziału, gdyż doręczano Pani przesyłki sądowe na nieaktualny adres, to sprawę można jeszcze "odkręcić" i wzruszyć postępowanie sądowe. Więcej szczegółów chętnie wyjaśnię telefonicznie 721 888 649 Adwokat Paweł Szybko
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)